Kontener morski jako budynek mieszkalny

Kontener morski jako budynek mieszkalny – powstaje coraz więcej niekonwencjonalnych rozwiązań, które jeszcze kilkanaście lat temu pozostawały tylko w sferze marzeń. Rozwój technologiczny plus możliwość korzystania z coraz to nowocześniejszych materiałów sprawia, że aktualnie coraz popularniejsze są kontenery morskie. Co ciekawe, służą one nie tylko i wyłącznie do transportowania przeróżnych towarów.

Te konstrukcje są także na co dzień używane jako… budynki mieszkalne. Dlaczego Polacy tak chętnie decydują się na ten krok? Co można wybrać z szerokiej oferty? W jaki sposób ocieplać zaś te właśnie konstrukcje?

Budynki mieszkalne w formie kontenerów morskich: poznaj najważniejsze walory!

Z czego wynika to, że kontenery morskie są coraz częściej stosowane jako budynki mieszkalne? Okazuje się, że nie ma tutaj przypadku. Tak naprawdę jest to rozwiązanie polecane m.in. ze względu na warunki finansowe. Nie da się bowiem ukryć, że tutaj można zagwarantować sobie o wiele niższe ceny niż w przypadku standardowych opcji. Szczególnie teraz ta sprawa ma spore znaczenie. W końcu firmy remontowe są bardzo drogie. Dodatkowo mocno wzrosły również ceny za materiały itd. Dlaczego jeszcze panuje prawdziwa moda na takie właśnie konstrukcje? Warto dodać, że tego typu budynki mieszkalne powstają niezwykle szybko. Nawet nie ma co porównywać tutaj tych dwóch opcji. Należy zaznaczyć, że kontenery morskie mogą być odpowiednio przystosowane do zamieszkania nawet w mniej niż 100 dni. Jeśli zaś chodzi o standardowe budownictwo, to trzeba uzbroić się w zdecydowanie większą cierpliwość. Co jeszcze przekonuje ludzi do takiego właśnie rozwiązania? Na pewno fakt, że jest to fajny sposób, by zacząć żyć ekologicznie. Jest to zaś polecane rozwiązanie, jeśli chodzi o brak szkodliwości dla otaczającego nas środowiska itd. Statystyki pokazują zaś, że w naszym kraju jest coraz więcej osób, które przykładają do tego tematu sporą uwagę. To także ciekawa alternatywa dla klasycznych domków letniskowych lub przyczep kempingowych. Co ważne, te konstrukcje są bardzo uniwersalne. Mogą być bowiem zamieszkiwane… nawet przez cały rok kalendarzowy. Oczywiście, tutaj dużo zależy od sposobu wykonania, zastosowania właściwych materiałów itp. Jeśli jednak będziesz współpracować z fachowcami od tego zagadnienia, to nie trzeba obawiać się np. o niskie temperatury. Takie konstrukcje można kupić dla siebie lub ewentualnie zdecydować się pod kątem wynajmowania pracownikom itp. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze na tym aspekcie.

Warto sprawdzić:

Jakie kontenery morskie są do wyboru?

Kontener morski jako budynek mieszkalny
Kontener morski jako budynek mieszkalny

Opcji jest naprawdę bardzo dużo. Firmy działające na tym obszarze oferują m.in. kontenery morskie w stanie deweloperskim. Trzeba je zatem jeszcze wykończyć oraz umeblować itp. aby można było swobodnie tam zamieszkać. Do dyspozycji są np. opcje pośrednie. W tym przypadku należy zatem jeszcze podjąć kilka kroków, by można było mieszkać w ramach tych konstrukcji. Często wybieranym wariantem przez zainteresowanych Klientów są już w pełni wykończone oraz wyposażone kontenery morskie. Jeśli chodzi o te konstrukcje, to wszystko jest gotowe. Do takich konstrukcji można natomiast wprowadzić się np. jeszcze tego samego dnia. Warto dodać, że eksperci są w stanie nie tylko zrealizować wszystkie niezbędne prace, ale także kupić meble itp. Oczywiście, fachowcy nie zapominają o urządzeniu kuchni i łazienki itd. Każda z tych opcji różni się oczywiście warunkami finansowymi. Warto zatem zastanowić się, czy chcemy tutaj działać samodzielnie w pewnym zakresie. Jeśli nie, to ta trzecia opcja powinna najbardziej przypaść do gustu.

Można także wszystko zaplanować od samego początku

Chcesz posiadać kontenery morskie w formie budynków mieszkalnych, które będą jedyne w swoim rodzaju? Do Twojej dyspozycji jest właśnie taka opcja. W tym przypadku trzeba zaś wszystko dokładnie zaplanować od początku. Co należy wziąć pod uwagę w czasie podejmowania finalnych decyzji? Na pewno gabaryty takiej konstrukcji. Poza tym rozkład pomieszczeń, zastosowane materiały itp. Jeśli nie masz doświadczania w tym temacie, to warto zdecydować się na wsparcie ze strony ekspertów. Na rynku jest zaś coraz więcej podmiotów zajmujących się tym zagadnieniem. Dzięki temu masz spory wybór. Możesz liczyć na pełne wsparcie w trakcie podejmowania wiążących decyzji itd. Należy zaś wszystko dokładnie przemyśleć, by potem być zadowolonym z tego, jak będą wyglądać kontenery morskie. Jeśli chodzi o materiały, to bardzo często stosowana jest stal nierdzewna. Poza tym te konstrukcje są dodatkowo ocynkowane.

Polecamy uwadze:

Jak można ocieplić takie konstrukcje?

Tak jak wspominaliśmy, porządne kontenery morskie mogą nam służyć w formie budynków mieszkalnych zasadniczo przez cały rok. Aby to jednak było możliwe, trzeba je wcześniej właściwie ocieplić. Na szczęście jest to możliwe. Eksperci rekomendują tutaj dwa najważniejsze materiały. Chodzi m.in. o wełnę mineralną. Gwarantuje ona odpowiednie efekty. Dodatkowo cechuje się wysoką klasą w zakresie ognioodporności. W razie czego można również zdecydować się na piankę poliuretanową PUR.