Sprawdzone preparaty na kurzajki

Sprawdzone preparaty na kurzajki: na stopach nierzadko pojawiają się różnego rodzaju niedoskonałości i zmiany, które nie tylko negatywnie wpływają na ich estetykę, ale także na komfort codziennego funkcjonowania. Jedną z tego typu zmian są charakterystyczne odciski nazywane kurzajkami. Dlaczego powstają i jak skutecznie się ich pozbyć?

Czym są kurzajki?

Kurzajki to charakterystyczny rodzaj zmiany skórnej, nazywany nierzadko także po prostu odciskiem. Mimo iż stosunkowo podobna do zwykłego odcisku, kurzajka znacznie różni się jednak od niego w kilku znaczących aspektach. Przede wszystkim w porównaniu do klasycznego odcisku z rdzeniem kurzajka jest znacznie mniejsza i twardsza; nieco inne są również miejsca jej występowania. Kurzajki mogą bowiem pojawiać się nie tylko na stopach, ale także na powierzchni dłoni, a nawet na szyi. 

Główną przyczyną ich występowania jest obecność wirusa brodawczaka ludzkiego. Można zarazić się nim na co najmniej kilka sposobów, co więcej, można także być jego nosicielem z występującymi objawami lub bez nich. Wirus brodawczaka przenosi się z jednej osoby na drugą stosunkowo łatwo. Wystarczy na przykład użyć jednego ręcznika do wytarcia stóp po wyjściu z basenu czy też pożyczyć buty od osoby zarażonej. Wirusem możemy także zarazić się pośrednio, chociażby poprzez chodzenie boso w miejscach publicznych takich jak basen, sauna czy siłownia. 

Ponadto istnieje również kilka czynników, które dodatkowo sprzyjają pojawieniu się problemu. Przede wszystkim jest to nieodpowiednia higiena i pielęgnacja stóp, ale także długotrwałe noszenie zbyt ciasnych i nieoddychających butów. Istotna jest tu również odpowiednia odporność organizmu – kiedy nasz układ immunologiczny pracuje słabiej, jesteśmy bardziej narażeni na wystąpienie brodawki wirusowej. 

Jak rozpoznać kurzajkę?

Kurzajka wirusowa to zmiana, której nie należy bagatelizować. Kiedy tylko zauważymy ją na swojej skórze, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą – lekarzem dermatologiem lub podologiem. Z racji tego, iż kurzajka wymaga zgoła innych metod leczenia niż zwykły odcisk czy modzel, kluczowe jest jej właściwe rozpoznanie. Oczywiście w gabinecie podologicznym specjalista bez trudu rozpozna rodzaj zmiany, dobierając jednocześnie optymalny sposób jej leczenia. Warto jednak znać kilka charakterystycznych cech kurzajki https://kerpro.pl/produkt/podopharm-verru-shot-acid-liquid-do-brodawek-wirusowych-8ml/, aby także być w stanie rozpoznać ją samodzielnie. 

Kurzajka to zmiana, która przybiera najczęściej kształt okrągły lub lekko podłużny. Jest niewielka i twarda, a także bolesna, szczególnie przy dotyku. Grudkowate zmiany przybierają odcień cielisty, szarawy lub lekko brązowy; mogą występować na skórze pojedynczo lub w większych skupiskach.  

Leczenie kurzajek u podologa

Zmiany takie jak kurzajki zdecydowanie powinniśmy leczyć w sposób profesjonalny, z pomocą doświadczonego fachowca, jakim jest podolog. Należy unikać samodzielnego usuwania wirusowych brodawek, wycinania ich czy ścierania. Tego typu zabiegi nie tylko nie przyniosą pożądanego efektu, ale także mogą dodatkowo zaognić problem. 

Sprawdzone preparaty na kurzajki
Sprawdzone preparaty na kurzajki

Obecnie istnieje kilka sprawdzonych metod usuwania i skutecznego leczenia kurzajek w gabinecie podologicznym. Pierwszą z nich jest tak zwane łyżeczkowanie, które polega na mechanicznym usunięciu zmiany przy pomocy specjalnych, przeznaczonych do tego narzędzi.

Zabieg łyżeczkowania przewiduje wycięcie kurzajki i ewentualnego, tworzącego się pod nią korzenia. Innym sposobem na fachowe pozbycie się wirusowej brodawki jest usunięcie jej z pomocą krioterapii, a więc przy użyciu bardzo niskich temperatur. Wymrożona kurzajka obumiera, a następnie w ciągu kilku kolejnych dni samoistnie odpada. Podolog może również usunąć kurzajki za pomocą lasera. Przy użyciu wiązki światła w strukturze brodawki tworzone są charakterystyczne mikrouszkodzenia, które powodują nie tylko jej obumarcie, ale również szybszą regenerację skóry. 

Leczenie kurzajek – sprawdzone preparaty

Zarówno podczas leczenia, jak i po jego zakończeniu podolog może stosować lub zalecić pacjentowi profesjonalne preparaty na kurzajki ( https://kerpro.pl/usuwanie-brodawek-wirusowych/ ). Są to środki przeznaczone do usuwania zmian, a także preparaty profilaktyczne, zapobiegające ich ponownemu pojawieniu się. Na uwagę zasługuje tu między innymi preparat Podo-tynktura, powstały na bazie ekstraktu z tui, stanowiący profesjonalne uzupełnienie leczenia brodawek wirusowych. Dzięki zawartości ekstraktu z tui preparat ten odznacza się szczególnymi właściwościami przeciwwirusowymi i przeciwzapalnymi. 

Innym preparatem pomocnym w walce z kurzajkami jest roślinny ekstrakt Celidonia. Środek ten skutecznie rozkłada komórki brodawki, eliminując patogeny wirusa i zmieniając kurzajkę w zwykłą ranę. 

Produktem chętnie stosowanym przez podologów są również profesjonalne patyczki i Silverin® z 50% azotanem srebra. Patyczki te, stosowane w metodzie chemicznej kauteryzacji, działają bakteriobójczo i ściągająco i prowadzą do naturalnego, szybkiego obumarcia tkanek kurzajki.

Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl