Tatuaże napisy, ile kosztują?

Tatuaże napisy, ile kosztują? Biorąc pod uwagę ilu obecnie ludzi posiada przynajmniej jeden tatuaż, śmiało można stwierdzić, że temat ten przestaje być tematem tabu. Tatuaż w obecnych czasach jest czymś normalnym i powszechnie obecnym wśród społeczeństwa. To nie tylko ozdabianie ciała, ale sposób na wyrażenie siebie, pokazanie swoich uczuć poprzez rysunek na ciele. Mówi się, że tatuaże uzależniają i po zrobieniu pierwszego tatuażu, jego właściciel z pewnością zdecyduje się na kolejne. Widząc niektórych ludzi na ulicy można dojść do wniosku, że w tym stereotypie jest bardzo dużo prawdy.

Czym jest tatuaż?

Tatuaż jest pewną formą modyfikacji ciała. Cały proces tatuowania polega na wprowadzeniu pod skórę tuszu, przy pomocy specjalnych igieł. W celu zrobienia sobie tatuażu najlepiej jest udać się do dobrego studia tatuażu, gdzie profesjonalista wykona wybrany wzór. Zarówno początkujący jak i najlepsi tatuażyści, odradzają robienie tatuażu pod wpływem emocji, bądź tylko po to, by być modnym. Tatuaż zostaje z człowiekiem na zawsze. Tusz wprowadzony pod skórę zmienia jej pigment, dzięki czemu tatuaż nie znika. Dla tych, którzy zdecydowali się na tatuaż http://www.e-bizo.pl/male-tatuaze-ile-kosztuja/, którego teraz żałują polecane są dwa sposoby na zmianę tego, co już nie cieszy tak jak powinno. Jednym ze sposobów jest laserowe usunięcie tatuażu.

Zabieg ten będzie jednak wymagał nie jednej, a kilku wizyt u specjalisty, a samo usuwanie tatuażu, jest przez wielu oceniane jako o wiele bardziej bolesny proces niż samo tatuowanie. Drugim sposobem jest przykrycie już istniejącego tatuażu innym, zazwyczaj większym wzorem. Aby wykonać tak zwany ‘cover’ najlepiej jednak udać się do profesjonalisty, który da pewność, że tatuaż zostanie prawidłowo przykryty. 

Wszystko o tatuowaniu napisów

Jednym z najbardziej powszechnych wzorów tatuażu jest napis. Tatuaże tego typu przedstawiają cytaty, złote myśli, imiona, pojedyncze słowa. Tego typu wzory wybierają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, które stanowią jednak większość grona wielbicieli tego typu tatuaży. Ten wzór wymaga bardzo dogłębnego przemyślenia i wizyty u dobrego tatuażysty. Z uwagi na literówkę, jaką można popełnić tatuując choćby jeden prosty wyraz, artysta wykonujący tatuaż powinien być skupiony i pewny tego, co robi. 

Tatuaże napisy, ile kosztują?
Tatuaże napisy, ile kosztują?

Tatuaże napisy, to wzory dla bardzo odważnych osób. O ile mniejszy tatuaż da się ukryć coverem, o tyle literówki w wytatuowanym napisie nie da się tak łatwo naprawić. Przed pójściem do studia tatuażu, należy wybrać napis, jaki ma zostać wytatuowany. Każdy salon tatuażu posiada pomocne książki z wzorami, z których można czerpać inspirację. Poza samą treścią wyrazu, ważna jest czcionka, którą zostanie on wykonany. Do najczęściej wybieranych czcionek zalicza się czcionkę kaligraficzną, która imituje odręczne, bardzo ładne pismo. Cechą szczególną tej czcionki są kształtne litery, które wytatuowane prezentują się na ciele tak, jakby ktoś napisał je maszynką odręcznie.

Jakie jeszcze są rodzaje najczęściej wybieranych czcionek? Styl gotycki, to rodzaj czcionki, która jest równie często wybierana co czcionka kaligraficzna. Cechuje się ona tym, że imituje napisy z czasów średniowiecza. Kolejnym częstym wyborem jest czcionka w stylu celtyckim. Zarówno styl gotycki jak i celtycki nadaje tatuażowi tajemniczości. Coraz częściej wybiera się także czcionki imitujące pismo współczesnego człowieka, a najodważniejsi decydują się na napisy stylizowane na graffiti.

Jakie napisy można sobie wytatuować?

  • Jednym z najczęściej wybieranych pomysłów jest wytatuowanie sobie imienia i daty narodzin swojego dziecka. Tatuaż ten posiada szeroki wachlarz pomysłów na jego wykonanie, wszystko zależy od osoby, która się na niego decyduje.
  • Równie często tatuowane są także imiona ukochanych, którym towarzyszyć może na przykład data ślubu, bądź poznania się. Ten wzór wymaga jednak poważnego przemyślenia ponieważ, jak wiadomo, miłość może przeminąć, a tatuaż zostanie na zawsze, przypominając o nieudanym związku. 
  • Mnóstwo osób, głównie kobiet, decyduje się na wytatuowanie pojedynczych, ważnych słów. Takie pojedyncze słowo może być przyozdobione małymi gwiazdkami, serduszkami czy innymi drobiazgami, na które zdecyduje się przyszły posiadacz tatuażu.
  • Ostatnim z najbardziej popularnych tatuowanych sobie tekstów są cytaty z filmów, książek, wierszy lub piosenek. 

Ceny tatuaży napisów

Koszt tatuażu w studio Lucky Seven przedstawiającego napis zależy w głównej mierze od jego wielkości. Decydując się na małe, pojedyncze słowo, cena jakiej należy się spodziewać wynosi między 150 a 280 zł. Im tatuaż większy, tym więcej czasu należy przeznaczyć na jego wykonanie, co wiąże się z jego ostateczną ceną. Stopień skomplikowania tatuażu także wpływa na jego cenę. Każde studio tatuażu tworzy swój własny cennik,  na podstawie którego podają koszt jaki wyniesie zrobienie danego tatuażu. Cena, jakiej należy spodziewać się za napis średniej wielkości (ok.20 cm) wynosi od 300 zł wzwyż. Natomiast większe napisy, których rozmiar zaczyna się od około 25 cm, przekraczają często kwotę 600zł. Wszystko uzależnione jest od wielkości, wzoru, skomplikowania, czcionki, koloru, umiejscowienia tatuażu na ciele.