Podolog Warszawa

Podolog Warszawa to fraza, która kojarzy się każdemu z profesjonalizmem. Klinika podologiczna z Warszawy dba o stopy swoich pacjentów i szerzy wiedzę z zakresu podologii. Specjaliści od stóp proponują wiele rewolucyjnych rozwiązań i produktów z zakresu leczenia stóp i dbania o ich dobry wygląd. Podolog wykonuje specjalistyczne zabiegi, dzięki którym można pozbyć się wielu różnych schorzeń i problemów ze stopami.

Podolog z Warszawy- czym się zajmuje?

Do obowiązków podologa z Warszawy należy przede wszystkim sama diagnostyka schorzeń kończyn dolnych. Zajmuje się on również pozbywaniem się zmian patologicznych. Specjalista dobiera najlepsze metody terapeutyczne pod danego pacjenta i przeprowadza profesjonalne zabiegi. Poleca on również swojemu pacjentowi stosowanie odpowiednich kosmetyków ochronnych i pielęgnujących, które we właściwy sposób zadbają o stopy. Wszelkie działania osoby zajmujące się tą dziedziną dążą do przywrócenia stopom zdrowego wyglądu i całkowitej sprawności. Niekiedy podolog kieruje pacjenta do innego specjalisty (chirurg, ortopeda, diabetolog, dermatolog, flebolog).

Podolog – badanie diagnostyczne na podoskopie

Podolog z Warszawskiej  kliniki Satin przeprowadza badanie na podoskopie. Dzięki niemu jest w stanie nie tylko zdiagnozować anatomiczne wady stóp, ale też ocenić sam sposób chodu. Stopę można w ten sposób przebadać zarówno statycznie, jak i dynamiczne. Ocena kształtu stopy oraz jej funkcji podczas obciążenia dostarcza specjaliście wielu cennych informacji. Za ich pomocą jest on w stanie prawidłowo zdiagnozować problem pacjenta, jak i prowadzić odpowiednie leczenie schorzenia. Po badaniu podolog może też dobrać dla pacjenta odpowiedni sprzęt korekcyjny, dzięki któremu zapewni się stopie prawidłowy nacisk podczas chodzenia. Możliwe jest między innymi wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych czy też ortez termoplastycznych.

Jakie zabiegi oferuje klinika podologiczna z Warszawy?

Klinika podologiczna z Warszawy ma w swojej ofercie wiele różnych zabiegów, dzięki którym można znacząco poprawić jakość swojego życia i pozbyć się przykrych dolegliwości ze stopami. Wśród najpopularniejszych zabiegów wymienić można:

Częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy
Podczas zabiegu chirurgicznego usuwa się wrastającą partię paznokcia. Do usunięcia macierzy używa się prądu elektrycznego, stad właśnie nazwa tego zabiegu.

Częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy

To także zabieg chirurgiczny, którego celem jest usunięcie wrastającej powierzchni płytki paznokcia. Podczas tej metody pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Przy pomocy roztworu fenolu specjalista pozbywa się komórek macierzy. W ten sposób możliwe jest trwałe zmniejszenie szerokości paznokcia.

Zabiegi laserem CO2

Laser CO2 pozwala na niezwykłą dokładność podczas zabiegu. Klinika podologiczna w Warszawie korzysta z niego między innymi przy wrastających paznokciach. Używany jest również u pacjentów z odciskami czy brodawkami.

Podolog z Warszawy używa frezarki

Zabieg z użyciem specjalnych frezów, między innymi diamentowych, opiera się na mechanicznej eliminacji niewielkich modzeli, nagniotków i zrogowaceń.

Laserowe usunięcie fragmentu płytki i macierzy

Przy użyciu lasera podolog usuwa wzrastającą w skórę część paznokcia, a także element jego macierzy. Metoda ta charakteryzuje się wysoką precyzją. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Wszelkie metody opierające się na zabiegowej resekcji części paznokcia trwają przeważnie 20-30 minut. Podolog usuwa tylko ok. 20 procent płytki paznokciowej, tej, która wrasta w skórę. Dzięki temu pacjent może szybko wrócić do normalnego funkcjonowania, a okres rekonwalescencji jest niebywale krótki.

Pedicure leczniczy oraz kosmetyczki

Klinika podologiczna z Warszawy feruje także zabiegi polegające na opracowaniu stóp. Ich celem jest przede wszystkim profilaktyka występowania poważnych problemów. Czas trwania pojedynczego zabiegu jest różny i zależy głównie od stanu skóry pacjenta i jej indywidualnych potrzeb.

Botoks

Toksyna butulinowa jest chętnie stosowana w celu eliminacji zmarszczek, aczkolwiek znajduje też zastosowanie w pielęgnacji stóp. Dzięki niej zaradza się problemowi z potliwymi stopami. Botoks skutecznie pozbywa się uciążliwych dolegliwości. Specjalista wykonuje obstrzykiwanie botoksem w danym obszary stóp.

Kriochirurgia a podologia w Warszawie.

W bogatej ofercie kliniki podologicznej w Warszawie znajdują się też zabiegi kriochirurgii. Do ich przeprowadzenia wykorzystuje się podtlenek azotu. Za pomocą tej techniki usuwa się różnego rodzaju zmiany, takie jak nagniotki, modzele, czy też brodawki wywołane wirusem HPV. Zabieg kriochirurgiczny jest całkowicie bezbolesny. Podczas niego zmiany są wymrażane, a więc dolegliwości są kojone przyjemnym uczuciem chłodu.

Elektrokoagulacja

Technika opierająca się na wyniszczaniu nieestetycznych zmian skórnych, przy pomocy prądu elektrycznego. Tą metodą specjalista usuwa nagniotki, kurzajki i modzele.Specjalista z kliniki podologicznej w Warszawie dobierze dla pacjenta najlepszą metodę leczenia, dopasowaną do jego potrzeb. Wcześniej wykona wszelkie potrzebne badania i przeprowadzi z pacjentem wywiad.