Przesiewacz do piasku

Przesiewacz do piasku: bardzo często wielu producentów różnych mieszanek budowlanych, wyrobów ceramicznych, cegieł oraz przedsiębiorstw wydobywczych potrzebuje dokładnego przesiewania suchego lub mokrego piasku. A także jego sortowania według wielkości, oddzielania grubych frakcji. Dużym uznaniem cieszy się wibracyjny przesiewacz do piasku, który doskonale radzi sobie z sortowaniem z ogromną przepustowością. Praca z piaskiem, zapewnia wysoką wydajność przy wystarczająco małych frakcjach. Dobrej jakości maszyny wykonują również odwadnianie oraz płukanie piasku. Innym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest przesiewacz do piasku bębnowy wykonujący także sortowanie innych materiałów.

Przesiewacz do piasku – cechy

Przesiewacz do piasku
Przesiewacz do piasku

Przesiewacz do piasku typu wibracyjnego posiada efektywne wzmacniacze wibracji, dzięki którym następują energiczne drgania siatek przesiewających. Nowoczesne rozwiązania technologiczne przeciwdziałają zapychaniu się oczek sita a także zapewniają znakomitą czystość końcowego produktu. To niezbędne wyposażenie na placu budowy, ponieważ przesiewacz do piasku wydajnie rozdziela produkt na wiele frakcji. A dochodzi do tego, dzięki przepuszczaniu piasku przez pokłady wibrujące, na których zamocowane są sita posiadające optymalne rozmiary oczek. Po zakończeniu procesu rozdzielania, piasek przechodzi na przenośniki taśmowe, które przenoszą go na pryzmy. Dobrze przesortowany piasek jest wykorzystywany do aktualnych potrzeb.
Przesiewacze działają także za kruszarkami, nie tylko przy pracy na sucho, ale również na mokro, co pozwala uzyskać dokładniej przesiany i czysty materiał. Najczęściej z przesiewacza do piasku powstają dwie do czterech frakcji, ale jest to związane z ilością pokładów siejących. A mogą to być urządzenia jednopokładowe zapewniające dwie frakcje, dwupokładowe – trzy frakcje a także trzypokładowe – cztery frakcje.

Jaki rodzaj przesiewacza do piasku wybrać?

Wybierając przesiewacz do piasku można wybrać model stacjonarny albo mobilny. Przy czym ten drugi to urządzenie kołowe lub gąsiennicowe, natomiast pierwszy nie jest w stanie szybko przemieszczać się po danym terenie (może być konieczny dźwig). Dlatego przesiewacze do piasku mobilne są najczęściej wybierane, gdy trzeba sprawnie zmieniać miejsce jego użytkowania.
Inną ważną sprawą przy wyborze przesiewacza do piasku jest rodzaj napędu. Może to być silnik spalinowy lub elektryczny. W drugim przypadku musi być blisko przyłącze elektryczne, ale urządzenie jest mało awaryjne. Maszyna może mieć również różną wydajność zarówno około 50 ton na godzinę jak i 500 ton na godzinę.

Co wpływa na wydajność przesiewacza do piasku? Przede wszystkim:

  • Wielkość oczek w sicie, które umiejscowione są na pokładzie.
  • Szybkość załadunku piasku do kosza zasypowego.
  • Odebranie przesortowanego piasku spod taśm.
  • Dobrze dobrana ładowarka, maszyna przeładunkowa.

Zastosowanie przesiewacza do piasku

Gdzie można wykorzystać przesiewacz do piasku? Zapotrzebowanie na te maszyny jest ogromne, ponieważ są niezbędne nie tylko na budowie, ale również przy produkcji włókien szklanych, ceramiki, materiałów ściernych. Jednak każdy przypadek wyróżnia się innym składem naturalnym lub chemicznym. Dlatego maszyna musi być idealnie dopasowana. Biorąc za przykład produkcję betonu, wymaga ona przestrzegania określonych norm, według których ziarna piasku mieszczą się w zakresie do 2 mm.

Wysokiej jakości separacja piasku – przesiewacz do piasku wibracyjny

Takim mianem można nazwać przesiewacz do piasku wibracyjny z frakcjami od 2 mm do 10mm.Taka maszyna jest prosta w obsłudze, można szybko wymienić siatkę sita, natomiast silnik najczęściej znajduje się na zewnątrz przesiewacza, dzięki czemu można go sprawnie wyregulować. Bez problemu uda się przesiać piasek drobny oraz średni i wilgotny. Znacznie ograniczone jest zatykanie sita, czyli zminimalizowanie przestojów w produkcji. Zdarza się, że piasek nie jest dostępny i w takim przypadku kruszony i separowany jest żwir. Do tego celu niezbędny jest wysokiej klasy przesiewacz, który pozwoli uzyskać piasek o odpowiedniej frakcji.

Poecamy:

Przesiewacz do piasku bębnowy

Przesiewacz bębnowy należy do klasy maszyn przeznaczonych do sortowania materiałów takich jak: piasek, tłuczeń, gruz na frakcje o różnej wielkości. Przesiewacz do piasku bębnowy charakteryzuje się wysoką wydajnością dzięki swojej konstrukcji, która umożliwia dzielenie materiału na kilka frakcji jednocześnie. Maszyna może być wykonana w wersji stacjonarnej lub mobilnej na gąsienicach. Najpopularniejsze są przesiewacze mobilne, które umożliwiają rozdzielanie materiału na frakcje bezpośrednio na miejscu.

Przesiewacze mobilne i stacjonarne mogą być wyposażone w silniki wysokoprężne lub benzynowe, dostępne są również wersje kombinowane. W przesiewaczu bębnowym materiał oddzielany jest sitami o różnych wielkościach oczek, korpusem roboczym sita są ściany wykonane z ich sit przesiewających. Przesiewacze bębnowe są stosowane w połączeniu z urządzeniami kruszącymi do rozdzielania materiału na frakcje, a także w budownictwie drogowym i przemysłowym do sortowania materiału wtórnego bezpośrednio na placu budowy.

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

plcontroll – automatyzacja w przemyśle
plac Kilińskiego 3
71-414 Szczecin
720884319
www.plcontroll.com