Podologia to stosunkowo młoda dziedzina estetyki, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i leczeniem stóp. W naszym kraju coraz częściej zaczynamy korzystać z usług podologów, dlatego warto lepiej poznać szczegóły ich pracy. Warszawa, dobry podolog: co to właściwie jest i kiedy warto skonsultować się z podiatrą?
Kto jest prawdziwym podiatrą?
Aby trafnie odpowiedzieć na to pytanie, należy zacząć od tego, kim jest podolog Warszawa? Zawód ten często mylony jest z innym zajęciem, a mianowicie kosmetyczka, kosmetyczka, podiatra, a nawet patolog. Słowo podiatra pochodzi bezpośrednio od dwóch greckich słów: logia (nauka) i podo (stopa), które razem tworzą pojęcie podiatrii. Dlatego specjaliści z tej dziedziny zajmują się różnymi schorzeniami nóg i stóp, oferując nam nie tylko zabiegi, ale także zabiegi o charakterze pielęgnacyjnym.
Podiatra – jak możesz nim być?
Osoby, które chcą zostać ekspertami w tej dziedzinie, mogą zdobywać wiedzę z zakresu podologii za pomocą następujących metod edukacyjnych:
- szkolenia, warsztaty i kursy (przez doświadczonych podologów w kraju i za granicą oraz
- hurtownie i sklepy ze sprzętem podologicznym), sesje specjalne i konferencje,
- z podyplomowymi studiami podologicznymi,
- studia licencjackie z naciskiem na szerokie rozumienie podologii.
W naszym kraju ten zawód jest dość zaniepokojony. Jeszcze na początku 2017 roku szacowano liczbę klinik podologicznych na ponad tysiąc, a zapotrzebowanie na usługi podologiczne rośnie.
Podiatra – co on robi?
Wszystko, co niepokoi potencjalnych pacjentów, dotyczy również nóg i stóp. Gabinet podologiczny to miejsce, w którym oprócz właściwej diagnozy, wywiadów zdrowotnych i wiedzy o chorobach, które nas dotykają, możesz otrzymać pedicure leczniczy. Będzie to pedicure połączony z procesem gojenia zmian stóp.
Podiatra odpowiada za łagodzenie problematycznych i bolesnych zmian w skórze pacjenta.
Dobra Podologia w Warszawie Zajmują się nie tylko skutkami (czyli zmianami), ale odpowiadają również za zdiagnozowanie przyczyny powstałej choroby. Dobierają odpowiednią terapię i współpracują z lekarzami z różnych dziedzin. Swoich pacjentów konsultują z fizjoterapeutami, ortopedami, chirurgami, diabetologami, dermatologami, flebologami i często stosują techniki, które zajmują się przygotowaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych.
Nie bez powodu artykuł ten zawiera tak dużą ilość terminologii medycznej: zawód podiatry to zawód medyczny, a zdrowie naszych stóp zależy od poprawności procesu leczenia. Dlatego bardzo ważna jest właściwa diagnoza, leczenie i konsultacje z lekarzami różnych specjalności. Pozwala to na całościową analizę każdego zagadnienia, a ich sukces w dużej mierze zależy od indywidualnego podejścia.
Kiedy powinniśmy zobaczyć się z podiatrą?
W rzeczywistości nasze stopy za każdym razem doświadczają niepokojących zmian. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania dotyczące zdrowia naszych stóp, zawsze możemy udać się do gabinetu na konsultację. Takich wizyt nie trzeba się bać.
Sprawdź również:
Jak może nam pomóc podiatra?
W gabinecie podologicznym diagnozowane są takie stany jak: nadmierna potliwość stóp, łuszczenie lub pękanie stóp, modzele, modzele, zmiany w płytce paznokciowej, odciski, nagniotki, wrastające paznokcie.
-
- Wrastające paznokcie – metoda Arkada, różnego rodzaju klipsy, wypełniacze, rekonstrukcja paznokcia lub kombinacja tych metod. Pamiętajmy, że usuwanie paznokci przez chirurga to tak naprawdę ostateczność,
- Odciski, modzele, nagniotki – proces ich usuwania przebiega bardzo podobnie. Każdy z tych problemów jest reakcją skóry na nieprawidłowości spowodowane niewystarczającym ruchem stopy, niewłaściwym doborem obuwia oraz anatomią ciała pacjenta. W przypadku takich zmian konieczna jest konsultacja z fizjoterapeutą oraz technikiem wykonującym wkładki do indywidualnych zamówień,
- Dobrym pomysłem jest również wizyta u podiatry, gdy uda mi się zauważyć niepokojącą zmianę w strukturze lub kolorze paznokci. Prawidłowa odbudowa paznokci, wzmocnienie ich płytki odpowiednią jakością, badania mikologiczne i bakteriologiczne, czy odpowiednia pielęgnacja w domu z pewnością wpłynie na poprawę kondycji paznokci,
- Łuszcząca się skóra, modzele, odciski i popękane pięty nie są powodem do wstydu. Jeśli mamy do czynienia z którymkolwiek z powyższych, warto udać się do gabinetu podologa i cieszyć się zdrowymi stopami.