Nieruchomości w Szczecinie

Nieruchomości w Szczecinie – sprzedaż, kupno i wynajem nowych nieruchomości jest bardzo problematyczne. Nie tylko wymaga od nas wielu formalności, ale także zajmuje sporo czasu. Warto jednak zastanowić się nad usługami agencji nieruchomości, która w naszym imieniu zajmie się wieloma aspektami.

Czym zajmuje się typowy agent nieruchomości? Kim jest agent nieruchomości? Czy warto skorzystać z jego usług? Jak znaleźć najlepszą agencję nieruchomości? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Agencja nieruchomości – czym się zajmuje?

Agencja nieruchomości to bardzo specyficzna firma, z którą mogą kontaktować się osoby zainteresowane kupnem, sprzedażą lub wynajmem nieruchomości. W wyniku podpisania umowy agent przygotowuje dedykowaną i przemyślaną ofertę sprzedaży. Powinna zawierać takie elementy jak zdjęcia nieruchomości, szczegółowe opisy oraz ceny. Wszystkie te informacje są publikowane online w popularnych serwisach ogłoszeniowych. Znowu działa to w odwrotnej kolejności – oferując zainteresowanym nieruchomość spełniającą wszystkie kryteria klienta. Z ciekawości warto wspomnieć, że niektóre agencje oferują również znalezienie najemców i ewentualnie podpisanie umów najmu i ich przygotowanie.

Kim jest agent nieruchomości?

Wiemy już, czym jest biuro nieruchomości. Warto wiedzieć, kim są dziś agenci nieruchomości. Cóż, to agent nieruchomości. Innymi słowy, zwykle osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową przyznaną na podstawie ustawy szczególnej. Warto jednak wspomnieć, że od 2013 r. obowiązuje nowatorska ustawa deregulacyjna. W związku z tym nie potrzebujemy uprawnień do pracy w takim zawodzie, więc egzamin państwowy nie jest obowiązkowy. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami w Szczecinie nadal są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia OC. Wśród zachowań związanych z gospodarką nieruchomościami można znaleźć tzw. kodeks etyczny – który określa odpowiedzialne zachowanie naszych agentów. Obejmują one stosowanie wymogów prawnych, przestrzeganie zasad etyki, ochronę interesów, podnoszenie kwalifikacji zawodowych, stosowanie standardów zawodowych, prowadzenie działalności z zachowaniem wysokiej staranności oraz posiadanie ubezpieczenia OC. Z powyższych informacji można wywnioskować, że pośrednik w obrocie nieruchomościami w Szczecinie jest bardzo odpowiedzialną osobą.

Czy warto skorzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami?

Nieruchomości w Szczecinie
Nieruchomości w Szczecinie

Wielu czytelników wciąż może się zastanawiać, czy warto skorzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Warto zauważyć, że na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć – zależy to od wielu czynników, takich jak posiadane fundusze, nasze doświadczenie z tymi rzeczami oraz ilość wolnego czasu, jaką dysponujemy. O wiele wygodniej jest przecież powierzyć pośrednikowi wszelkiego rodzaju prace związane z kupnem, sprzedażą czy dzierżawą nieruchomości. Bardzo dobrze zna rynek nieruchomości, więc wie, gdzie szukać i umieścić dowolne ogłoszenie. Ponadto profesjonalni agenci nieruchomości w Szczecinie mają dostęp do różnorodnych baz danych i kontaktów, które zostały starannie opracowane. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że skorzystanie z usługi pośrednika jest przede wszystkim bezpieczne, a jednocześnie gwarantuje, że transakcja zostanie przeprowadzona zgodnie z prawem. Poszukiwacz mieszkania najpierw określa preferencje i wymagania, a następnie znajduje to, co jest dostępne na rynku. W ten sposób spełnione są kryteria określone przez klienta.

Jak znaleźć najlepszą agencję nieruchomości?

Ostatnim problemem do rozwiązania jest znalezienie najlepszej agencji nieruchomości w Szczecinie. Jest to oczywiście problematyczne, ponieważ wiele z tych działań gospodarczych ma siedzibę na rynkach. Jeszcze kilka lat temu pośrednicy wymagali licencji. Jednak na dzień dzisiejszy prawo uległo zmianie, więc wymóg ten, wraz z wieloma innymi mniej istotnymi, został usunięty. W każdym przypadku pośrednik powinien wpisać do CRPWON (Centralny Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami). Drugie kluczowe pytanie to sprawdzenie, czy agent nieruchomości posiada odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Kluczowa może stać się również Karta Praw Klienta, która niemalże gwarantuje wiele dodatkowych przywilejów. Należy wspomnieć, że nie wszystkie urzędy z niego korzystają. Zaświadcza, że ​​świadczona usługa jest najwyższej jakości.