Skup aut – jak wybrać najlepszy?

Skup aut to miejsce, w którym bardzo szybko możemy sprzedać należący do nas samochód. Takie firmy działają na niezwykle prostych zasadach – skupują samochody poniżej ich cen rynkowych. Później sprzedają je oczywiście z pokaźnym zyskiem. Jeśli zależy nam na tym, aby w szybki sposób sprzedać samochód za gotówkę od ręki, wówczas skup aut będzie dla nas możliwie najlepszym rozwiązaniem. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak dokładnie działa skup aut oraz czy jest to korzystne rozwiązanie dla sprzedających. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

 

Skup aut – jak działa i jakie ma atuty? 

Prawie każdy skup ma aut ma jedną, niezwykle istotną zaletę. Chodzi tutaj o to, iż działają one praktycznie przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu ich dostępność jest naprawdę spora. Zdecydowana większość z nich oferuje również swoim klientom usługę dojazdu. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby sprzedać swoje luksusowe bądź zabytkowe auto w bardzo dobrej cenie. Największe skupy samochodów cieszące się w Polsce nieposzlakowaną opinią mogą oferować swoim klientom za sprzedawane samochody nawet 90% ich cen rynkowych. Ten fakt oraz niemal natychmiastowa wypłata gotówki za sprzedany samochód powoduje, iż ofertę skupów aut docenia bardzo wielu klientów.

Warto wiedzieć, że mniejsze auto skupy oferują klientom za samochód około 65-70% ich rynkowej ceny. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas wybranie oferty dużego auto skupu, ponieważ tam ceny są dla sprzedających najkorzystniejsze. Na rynku działa również bardzo wielu handlarzy, którzy umieszczają karteczki za wycieraczkami z informacją, że są zainteresowani zakupem konkretnego samochodu. Niejednokrotnie zdarza się, iż takie osoby nie prowadzą legalnej działalności gospodarczej. Z tego względu oferują bardzo niskie ceny za samochody.

 

Czym kierować się przy wyborze skupu aut? 

Czy wybór skupu aut to prosta sprawa? Wiele osób myśli że tak, jednak prawda jest zupełnie inna. Nie zawsze znalezienie dobrego skupu aut jest takie proste, jak na pierwszy rzut oka. Nie wystarczy skorzystać z internetu i zdecydować się na jedną z zamieszczonych tam propozycji skupów. Każdy skup aut reklamuje się, iż ma najkorzystniejsze warunki oraz najlepsze ceny. Zazwyczaj rzeczywistość pokazuje całkiem co innego. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie dużej firmy prowadzącej działalność o zasięgu ogólnopolskim. wtedy będziemy mieć pewność, iż zapewni nam ona wysoką jakość usług. 

Skup aut - jak wybrać najlepszy?Skup aut o zasięgu ogólnopolskim to bardzo dobry wybór, ponieważ takie firmy w większości przypadków odkupują każdy rodzaj samochodu oraz każdej marki. Korzystając z usług dużej firmy, będziemy mieli również pewność, iż zostanie przeprowadzona rzetelna i uczciwa wycena. Uwarunkowane jest to tym, iż każdy ogólnopolski skup aut korzysta z usług licencjonowanych rzeczoznawców. Wszyscy ci, którzy chcą sprzedać swoje auto, powinni również unikać firm, które swoje usługi reklamują za pomocą ulotek, w których nie ma żadnych informacji o podmiocie gospodarczym prowadzącym daną działalność. Zanim wybierzemy konkretny skup aut, powinniśmy również dokładnie sprawdzić, jakie ma on opinie wśród swoich klientów w internecie. 

 

Czy sprzedawanie samochodu w skupie się opłaca? 

Rynek wtórny samochodów w Polsce jest bardzo mocno nasycony. Z tego względu sprzedaż używanego samochodu w stanie dobrym jest zadaniem zarówno trudnym jak i czasochłonnym. Osoby próbujące sprzedać swoje auto po praz pierwszy, uważają, że zrobią to w ciągu maksymalnie kilku dni, najwyżej jednego miesiąca. Rzeczywistość pokazuje jednak, że wiele bardzo dobrych samochodów oczekuje na nowych właścicieli nawet kilkanaście miesięcy. 

Skup aut może odkupić od nas samochód od ręki, a do tego od razu wypłaci nam za niego gotówkę. Ponadto, będziemy mieli możliwość odebrania samodzielnego samochodu z dowolnego miejsca. Skup aut jest świetnym rozwiązaniem, które wyróżnia się ogromną wygodą i bezpieczeństwem dla klientów. Najistotniejsze jest jednak oczywiście to, że w większości przypadków można na tym dostać stosunkowo duże pieniądze w bardzo krótkim czasie. Jeśli zależy nam na jak najszybszym pozbyciu się samochodu, skup aut będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. 

 

Skup aut – czy warto w nim sprzedawać samochód?

Skup aut to bardzo dobre miejsce na sprzedaż starego samochodu. Przed wybraniem konkretnego skupu trzeba jednak przeprowadzić odpowiednią selekcję. W żadnym wypadku nie wolno sprzedać samochodu w pierwszym lepszym skupie aut. Najpierw trzeba przeprowadzić odpowiednio zaplanowany research. Trzeba wyeliminować z naszej listy te skupy, które w internecie mają bardzo złą opinię. Z takimi skupami aut nie warto współpracować.

Im dany skup aut lepsze ma opinie w internecie, tym większa jest szansa na to, iż zaproponuje nam usługi na wysokim poziomie. Trzeba również pamiętać o tym, aby szukać jak największych skupów. Najlepsze są takie, które mają zasięg ogólnopolski. Wówczas będziemy mieli pewność, że nikt w takim skupie samochodów używanych nas nie oszuka.