Jak zresetować Apple ID?

Jak zresetować Apple ID? Posiadanie Apple ID to niemalże konieczność, jeśli jesteśmy zainteresowani korzystaniem z wielu aplikacji tej marki. Identyfikator Apple ID to login, który użytkowany jest w przypadku urządzeń Apple- często na końcu znajduje się fraza “iCloud.com”, “me.com” lub “mac.com”. Jeśli zapomnimy danych do logowania, wówczas nie będziemy mogli wykonywać wielu czynności, co może okazać się bardzo problematyczne. Co robić, kiedy zapomnimy swojego Apple ID? Jak postępować w przypadku zablokowania Apple ID? W jaki sposób zresetować lub usunąć Apple ID? Jak edytować Apple ID? Jak szybko i skutecznie zmienić hasło do Apple ID? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co robić, kiedy zapomnimy swojego Apple ID?

Niekiedy zdarzają się sytuację, w których zapominamy, jaka jest nasza nazwa użytkownika niezbędna do logowania się. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby to sprawdzić. Kiedy używamy swojego Apple ID podczas kupowania aplikacji czy też muzyki, wówczas szczegóły możemy znaleźć przechodząc do ustawień. Następnie wybieramy opcję iTunes Sklepy z aplikacjami. Alternatywnym rozwiązaniem jest znalezienie identyfikatora Apple ID odwiedzając ustawienia, następnie iCloud i wciskając “Konto”. Dość często odwiedza się również stronę iForgot. Klikamy, że nie pamiętamy swojego Apple ID. Teraz zostaniemy poproszeni o to, aby podać imię, nazwisko, adres e-mail, Po chwili zostanie wysłana wiadomość e-mail, która będzie zawierać dokładne informacje na temat tego, w jaki sposób postępować w przypadku chęci resetowania. O ile została ustawiona powszechnie znana dwuskładnikowa weryfikacja, wówczas pojawi nam się informacja, że konieczne jest podanie klucza odzyskiwania.

Jak postępować w przypadku zablokowania Apple ID?

Wydaje Ci się, że konto zostało wyłączone lub zablokowane? Dość częstą przyczyną takich incydentów jest wielokrotne wpisywanie nieprawidłowych haseł w krótkim odstępie czasu. Wykonanie wcześniej wspomnianych kroków do zmiany hasła za pośrednictwem iForgot powinno rozwiązać nasz problem i odblokować konto. Nie możemy jednak zapominać o tym, że niekiedy Apple blokuje konta na 24 godziny. W przypadku wielu nieudanych prób podania hasła czasem iForgot nie pomoże, a jedyną możliwością będzie cierpliwe czekanie na dalszy rozwój wydarzeń. Jeśli posiadamy włączoną dwuczynnikową weryfikację, wówczas musimy podać specjalny kod, który został wysłany na jedno z urządzeń.

W jaki sposób zresetować lub usunąć Apple ID?

Jak zresetować Apple ID?
Jak zresetować Apple ID?

Niekiedy ze względów bezpieczeństwa jesteśmy zainteresowani usunięciem Apple ID. Dość często pojawiającym się pytaniem jest to czy możliwe jest użytkowanie z telefonu bez identyfikatora. Okazuje się, że nie potrzebujemy Apple ID, aby móc używać urządzenia. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że każda zawartość pobrana ze sklepu wymaga, aby nasz Apple ID działał. W praktyce oznacza to, że nie będziemy mieli możliwości odtwarzania filmów, korzystania z aplikacji, instalowania nowych programów. Jest to dla wielu dość problematyczna kwestia. W rzeczywistości nie możemy usunąć Apple ID, jednak istnieje możliwość usunięcia wszystkich informacji z Apple. W przypadku komputerów odwiedzamy iTunes, wybieramy sklep i naciskamy “Wyświetl konto”. Po wprowadzeniu hasła klikamy w  “Zarządzaj urządzeniami w iTunes w chmurze”, a następnie “Usuń obok każdego urządzenia powiązanego z Twoim kontem”. Teraz pozostaje nam zatwierdzić, wybrać polecenie sklep i usunąć autoryzację komputera.

W przypadku urządzeń mobilnych wygląda to nieco inaczej. Otwieramy ustawienia, otwieramy swój profil, przewijamy w dół i wybieramy “Usuń z konta”. Teraz klikamy “Udostępnianie rodzinne”, naciskamy członków rodziny i usuwamy ich. Wracamy teraz do strony Apple ID i wybieramy “Wyloguj się”. Podobnie postępujemy w przypadku aplikacji iTunes, Muzyka i wiadomości.

Jak zresetować Apple ID?

Aby zresetować Apple ID odwiedzamy stronę  appleid.apple.com. Teraz wprowadzamy identyfikator i hasło. Klikamy możliwość “Zarządzaj swoim Apple ID”. Klikamy “odblokuj konto” i dotykamy “Edytuj”. Zmieniamy swoje imię i zapisujemy. W przypadku zakładki “Płatność” usuwamy adres, jak i również dane z karty, a na koniec zapisujemy. Stukamy w “Numer telefonu”, wprowadzamy nowy i zapisujemy. Gotowe! Informacje w Apple ID zostały zresetowane.

Jak szybko i skutecznie zmienić hasło do Apple ID?

Kiedy dojdzie do sytuacji, w której zapomnimy hasła do Apple ID, wówczas możemy odwiedzić witrynę iForgot i tam wprowadzić nazwę użytkownika. Jeśli weryfikacja dwuetapowa nie została aktywowana, wówczas możliwe będzie zresetowanie hasła poprzez odpowiedzenie na wiadomość mailową, która zostanie wysłana na adresy mailowe podane podczas rejestracji. Alternatywnym rozwiązaniem jest odpowiedzenie na trzy pytania, które dotyczą bezpieczeństwa. Ważne jest również podanie dokładnej daty urodzin. Resetowanie hasła za pomocą poczty e-mail wymaga od nas szybkiego działania, mamy bowiem jedynie trzy godziny.