Jaką biżuterię srebrną wybrać na bal?

Wyjątkowe okazje – takie jak bale czy bankiety – wymagają doboru odpowiedniej stylizacji, która połączy w sobie elegancję z dużą dozą ekstrawagancji. Oprócz wybrania odpowiednich tkanin, barw i fryzury, pasującej do kreacji, czeka nas również wyzwanie, jakim jest założenie odpowiedniej biżuterii. Jednym z najbardziej uniwersalnych, bezpiecznych wyborów, które daje jednocześnie możliwość dostosowania go do stylizacji, jest biżuteria srebrna. Dowiedz się, jaki rodzaj ozdób dobrać, kiedy wybierasz się na wystawną uroczystość.

Odpowiednio dobrana biżuteria srebrna, pozwoli Ci olśnić wszystkich obecnych

Srebro jest materiałem niezwykle uniwersalnym – doskonale sprawdzą się noszone na co dzień, równoważąc styl i uwydatniając najatrakcyjniejsze elementy stroju. Nie oznacza to jednak, iż biżuteria srebrna nie może być noszona w okolicznościach, które wymagają bardziej wymyślnych stylizacji. Wręcz przeciwnie – metal ten doskonale będzie się komponował z klimatem bankiety czy wystawnego balu, gdzie pełno jest dystyngowanych kreacji nie z tej ziemi. Należy jednak odpowiednio dostosować konkretne elementy biżuterii i ich konstrukcję, aby współgrała ona z naszym strojem i zwracała uwagę na najlepsze cechy naszej urody.

W przypadku wystawnych uroczystości, możemy sobie pozwolić na połączenie wszystkich trzech elementów biżuterii – kolczyków, naszyjnika oraz bransoletki. Wystrzegajmy się jednak tego, aby były one skonstruowane dokładnie w tej samej stylistyce, ponieważ zamiast spójności – da to efekt tandety. Ozdoby te powinny się od siebie różnić i wzajemnie uzupełniać. Ze względu na ulokowanie na ciele, główną rolę powinien grać naszyjnik. W jego przypadku możemy sobie pozwolić na naprawdę wiele – mile widziane będą wszelkiego rodzaju kamienie szlachetne, jak szafiry czy szmaragdy. Ich wyrazisty koloryt i połysk, sprawią że dekolt, szyja oraz podbródek zostaną znacznie uwydatnione. Uwolni to nasz kobiecy seksapil, zamykając go jednocześnie w ramach dobrego smaku. Srebro jest stonowane i neutralne, przez co – nawet w najbardziej bogatym wariancie – nie zostanie uznane za wyzywające lub kontrowersyjne, czego nie można powiedzieć o złocie.

Biżuteria srebrna pozwala również utrzymać naszą kreację w obszarze elegancji – ponieważ współgra ono najlepiej z chłodnymi, delikatnymi barwami, doskonale nadaje się jako uzupełnienie stylizacji na uroczystość, która wymaga okazania klasy i dobrego smaku. Srebro pozwala uwydatnić najbardziej kobiece cechy – takie jak delikatność, subtelność i lekkość. Staje się przez to doskonałym materiałem na biżuterię, którą mamy zamiar nosić w tańcu i podczas rozmów na balu czy bankiecie. Idealnie pasuje również do atmosfery panującej w teatrze czy operze. Decydując się na biżuterię srebrną, unikniemy efektu przepychu, zachowując jednocześnie wszystkie najistotniejsze cechy, jakie powinny posiadać ozdoby.

Srebrne kolczyki na balu – jakie sprawdzą się najlepiej?

Na wystawnej uroczystości, konieczne są również odpowiednio dobrane kolczyki. Nie mogą być one zbyt skromne – ponieważ wtedy zostaną przytłoczone przez naszyjnik, który wybraliśmy. Mimo tego, powinniśmy jednak unikać takich zdobionych kamieniami szlachetnymi, ponieważ znajdowałyby się zbyt blisko tych, które znajdują się na naszyjniku – dałoby to nieco pstry efekt, który niekorzystnie wpłynął na wygląd naszej twarzy. Doskonale sprawdzają się srebrne kolczyki wiszące – które pozwolą optycznie wydłużyć szyję i zwrócić uwagę na oczy oraz policzki, które stają się mniej widoczne, kiedy nosimy sam naszyjnik. Jeśli chodzi o kolczyki, możemy wybierać spośród wielu kształtów i stylistyk. Powinniśmy trzymać się tych podłużnych, bazujących na cienkich liniach. Świetnie sprawdzą się spirale lub takie przypominające nieco miotełkę. Stwarzają one wrażenie lekkości i w bardzo nieinwazyjny sposób uwydatniają naturalny koloryt naszej cery. Sposób wykończenia kolczyków powinien w jakimś stopniu odnosić się do tego, który widzimy w naszyjniki – pozwoli to zachować spójność, unikając jednocześnie wspomnianego wcześniej efektu tandety.

Ostateczny szlif stylizacji, czyli srebrna bransoleta

Podczas doboru srebrnej bransolety powinniśmy kierować się przede wszystkim spójnością ze strojem. Pozostałe elementy biżuterii odchodzą na dalszy plan, ponieważ są znacznie oddalone od rąk. Dzięki temu noszona przez nas na ręku ozdoba, może nawet całkowicie różnić się od naszyjnika i kolczyków – często nawet lepiej, jeśli tak będzie. Ważne, aby dobrze komponowała się ona w zestawieniu z kolorem sukni i tkaniną, z której została ona uszyta. Możemy rozważyć bransoletę, wykonaną z połączenia srebra i turkusu lub koralu. Materiały te doskonale pasują do nadgarstków i wspaniale uwydatniają dłonie i przedramiona. Jeśli więc chcemy założyć bransoletę, ważne jest, aby suknia pozostawia te części ciała odkryte. Kiedy posiadamy suknię z wcięciem, ciekawym rozwiązaniem może być srebrna bransoleta z bursztynem. Podkreśli ona nasze nogi, zwracając uwagę na ten niezwykły atut kobiecości.