Pompy ciepła Rzeszów

Pompa ciepła Rzeszów to przyjazny dla środowiska system ogrzewania, ciepłej wody i klimatyzacji, który dostarcza ciepło z otoczenia do Twojego domu. Pompa ciepła wykorzystuje ciepło rozpraszane w otoczeniu – w ziemi, wodzie czy powietrzu, dostarczając je tak wydajnie, że koszt ogrzewania jest znacznie obniżony. Oszczędności są często tak duże, że koszt instalacji takiego systemu zwraca się już po kilku latach. Pompa ciepła może również pracować zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia. Oferowane pompy ciepła w Rzeszowie mają długą żywotność i działają w pełni automatycznie. Konserwacja instalacji polega na sezonowym przeglądzie technicznym oraz okresowym monitorowaniu trybu pracy.

Oferta firmy sprzedającej pompy ciepła w Rzeszowie

Dziś rynek energii alternatywnej przechodzi okres globalnych zmian. Misją naszej firmy sprzedającej pompy ciepła w Rzeszowie jest tworzenie ekosystemu opartego na branży energii odnawialnej. Zaangażowanie i zjednoczenie partnerów, klientów i wszystkich uczestników rynku to główne zadanie ekosystemu.

Jakie są podstawowe systemy pomp ciepła?

 • Gruntowa pompa ciepła – akumuluje ciepło gruntowe za pomocą kolektora ułożonego na głębokość około metra.
 • Wodna pompa ciepła – zastosowany kolektor ułożony jest na dnie zbiornika do gromadzenia ciepła słonecznego nagromadzonego w okresie letnim.
 • Powietrzna pompa ciepła – korzystanie z tej pompy ciepła eliminuje potrzebę wiercenia lub kopania. Zamiast tego uzyskujesz ciepło z otaczającego powietrza za pomocą jednostki zewnętrznej. Wszystkie kluczowe elementy znajdują się wewnątrz budynku, co zapobiega ich uszkodzeniu.

Różnica między pompami ciepła polega na systemie grzewczym i źródle ciepła. W branży odnawialnych źródeł energii występują pompy ciepła: ziemia-woda, ziemia-powietrze, woda-woda, woda-powietrze, powietrze-woda, powietrze-powietrze.

Zastosowania dla pomp ciepła z Rzeszowa

Obecnie pompy ciepła są szeroko stosowane na całym świecie. Produkcja pomp ciepła w każdym kraju nastawiona jest przede wszystkim na zaspokojenie potrzeb rynku krajowego.

Odbiorcami ciepła wytwarzanego przez pompę ciepła są wszyscy, którzy potrzebują temperatury wody do 55 stopni, a mianowicie:

 • Ogrzewanie.
 • Zaopatrzenie w ciepłą wodę.
 • Ogrzewanie wody w basenie.
 • Kondycjonowanie (osiągnięcie optymalnego stanu wody).

Systemy grzewcze oparte na zastosowaniu pompy ciepła są przyjazne dla środowiska, ponieważ pracują bez spalania paliwa i nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto charakteryzują się wydajnością: po dostarczeniu do pompy ciepła np. 1 kW energii elektrycznej, w zależności od trybu pracy i warunków pracy, dostarcza do 3-5 kW energii cieplnej.

Wśród zalet pomp ciepła z Rzeszowa należy wymienić zmniejszenie kosztów kapitałowych ze względu na brak komunikacji gazowej, wzrost bezpieczeństwa domu ze względu na brak gazu wybuchowego, możliwość jednoczesnego uzyskania ogrzewania, zaopatrzenia w ciepłą wodę i klimatyzacji z jednej instalacji. Na przykład pompa ciepła pracuje do temperatury zewnętrznej -25°C, a gdy temperatura dalej spada, podłączany jest do niej kocioł gazowy lub olejowy, aby zrekompensować spadek wydajności pompy ciepła. Dodatkowy efekt energetyczno-ekonomiczny stosowania pomp ciepła polega na stworzeniu obiegu odzysku (wykorzystania) ciepła w ramach jednego układu chłodzenia, ogrzewania i podgrzewania wody.

Zalety pomp ciepła z Rzeszowa

 • Energia wytworzona wskutek pracy pompy ciepła jest darmowa, ponieważ to energia słoneczna.
 • Niskie zużycie energii uzyskuje się dzięki wysokiej sprawności (od 300%) i pozwala na uzyskanie 3-8 kW energii cieplnej lub do 2,5 kW mocy chłodniczej na 1 kW faktycznie zużytej energii.
 • Przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania i klimatyzacji zarówno dla środowiska jak i osób w pomieszczeniu. Zastosowanie pomp ciepła z Rzeszowa to oszczędność nieodnawialnych zasobów energii oraz ochrona środowiska, w tym poprzez ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.
 • Nie ma otwartego płomienia, spalin, sadzy, zapachu oleju napędowego, wycieku gazu, wycieku oleju opałowego. Nie ma magazynów niebezpiecznych pożarowo dla węgla, drewna opałowego, oleju opałowego lub oleju napędowego
 • Niezależność od dostaw materiału piecowego i jego jakości. Ochrona przed przerwami w dostawie prądu. Żywotność pompy ciepła wynosi 15-25 lat.

Pompa ciepła pracuje niemal bezgłośnie, a automatyka zależna od pogody i wielostrefowa klimatyzacja zapewniają komfort i przytulność w pomieszczeniach. Pompy ciepła z Rzeszowie są kompatybilna z każdym obiegowym systemem grzewczym, a nowoczesny design pozwala na zainstalowanie ich w każdym pomieszczeniu. Instalacje pomp ciepła mogą z łatwością rozwiązać problemy zaopatrzenia w ciepło domu jednorodzinnego. Generalnie pompa ciepła jest uniwersalna i ma zastosowanie zarówno w budownictwie przemysłowym i prywatnym.

Korzyści ze współpracy z firmą oferującą pompy ciepła w Rzeszowie

Jesteśmy pewni sprzedawanych pomp ciepła. Do ich produkcji użyto najlepszej automatyki i wszystkich komponentów. Wiemy, że pompy ciepła z Rzeszowa będą działać niezawodnie z korzyścią dla naszych klientów nawet kilkadziesiąt lat po ich instalacji. Jesteśmy w stanie zaoferować najlepszą cenę na rynku przy zachowaniu najwyższej jakości sprzętu i obsługi. Jesteśmy tam, gdzie są nasi klienci.

Nasza firma gwarantuje swoim klientom szybkie i ekonomiczne rozwiązania wszelkich problemów związanych z montażem i konserwacją pomp ciepła. Specjaliści nieustannie podnoszą kwalifikacje i pomagają naszym partnerom i klientom w pozyskiwaniu najnowszych informacji technicznych o nowoczesnych technologiach energooszczędnych.